»Kaj nas je najbolj zmotilo? Omejevanje lastninske pravice v prvi vrsti. Popolno omejevanje, se pravi košnja po 1. 8., tako seno je popolnoma neuporabno za nas. Se pravi, smo ob ves dohodek, nimamo s tistim senom kaj delati oz. to predstavlja dejansko samo strošek.«
»Kmetje se ne strinjajo s tem, da ne morejo prosto kmetovati na svojih površinah, da ne smejo preoravati svojih zemljišč, na njih kolobariti in pridelovati poljščin, ki so v tem času nujne v smislu lokalne pridelave in prehranske varnosti.«
»Dovolj je teh omejitev, nekih prepovedi, dovolj je, da morajo biti njive prazne, ker če je njiva prazna, bo miza prazna in tudi police bodo prazne.«
»Zmanjšali smo omejitve pri kmetovanju s pravili o pogojenosti, kar bo kmetom omogočilo boljši dostop do finančnih sredstev. In prilagodili smo tudi omejitve kmetovanja na območju Nature 2000.«
»Smer je vedno prava.«
»Lovimo vreme, da lahko sadimo. Biti moramo pripravljeni, s stroji in vsem, da izkoristimo vsak trenutek, ko je mogoče saditi. Tako je izredno težko kmetovati!«
»Včasih je bilo na kmetiji vse zelo pogojeno s tradicijo. Danes mladi gledamo na kmetije skozi podjetniške oči.«
»Ali smo s tem strateškim načrtom dosegli to, da bomo trajnostno kmetovali na celotnem območju in smo potem tudi bolj samooskrbni.«
»Vlada Roberta Goloba s svojim ravnanjem, ustanavljanjem strateških svetov, uredbami in zakoni močno omejuje kmetovanje in s tem tudi ohranjanje slovenske krajine.«
»Kmetovanje je za nas zelo pomembno, to je v naši krvi, to so več generacij delali naši predniki. Kmetovanje je za nas kot mati – tega ne moremo zapustiti.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju